info@csaba.cz

28. duben 2017 – den spuštění české on-line verze SIMPLE STEPS

28. duben 2017 – den spuštění české on-line verze SIMPLE STEPS

SimpleStepsn

Projekt „ Česká verze SIMPLE STEPS – pomoc pro rodiny dětí s PAS“  prochází finálními fázemi ověřování funkčnosti portálu a jeho obsahu.  Český překlad originální on-line verze spustí irský partner projektu  PEAT v pátek   28. dubna 2017 na portálu www.simplestepsautism.com. Počínaje tímto dnem bude možné získat přístup k  materiálům SIMPLE STEPS v českém jazyce na základě registrace a po následné úhradě poplatku ve výši 45 euro organizaci PEAT. 

Poplatek slouží organizaci PEAT k neziskovým účelům – pokrývá správu, provoz, udržování portálu, administraci, aktualizaci, rozšiřování obsahu a další nezbytné operace, které souvisí se zajištěním jeho hladkého chodu.

SIMPLE STEPS  jsou strukturovaným a snadno pochopitelným výukovým materiálem složité problematiky, jakou představuje autismus a lidské chování.  Vytvořili jej profesionálové ve spolupráci s rodiči organizace Parents Education as Autism Therapists  (PEAT) v Severním Irsku v roce 2007, za podpory BBC Children  in Need.  Na základě pozitivních ohlasů byla původní verze doplněna profesionály z University of Ulster, Queen´s University Belfast  a dalších evropských univerzit. Více o SIMPLE STEPS píšeme ZDE.

Za podpory programu Leonardo da Vinci byla finální verze přeložena z angličtiny do němčiny, španělštiny, italštiny, norštiny, švédštiny, holandštiny, portugalštiny a islandštiny.  Vlastníkem licenčních práv veškerých jazykových mutací SIMPLE STEPS je organizace PEAT.

Co nabízejí SIMPLE STEPS rodičům a pracovníkům v přímé péči?

  • JSOU výukovým nástrojem – vodítkem rodičům a pracovníkům v přímé péči u osob s PAS a to nejen v zemích, kde dosud není aplikovaná behaviorální analýza (ABA) dostupná.
  • NEJOU náhradou odborného vzdělání v oboru aplikované behaviorální analýzy (ABA), které poskytují vysoké školy.

Od 28. dubna 2017 bude on-line verze SIMPLE STEPS k dispozici těm zájemcům, kteří  chtějí  jejího potenciálu využívat  doma nebo v rámci své profese.  SIMPLE STEPS  pomohou pochopit, co je autismus a jak ovlivňuje schopnost dítěte učit se, komunikovat a budovat vztahy.  Díky přehledné struktuře, doprovodným videím, animovaným sekvencím a dalším materiálům poskytují návod  jak krok za krokem dosáhnout plného potenciálu skrytého v dětech s PAS. Pomohou chápat význam projevů chování dítěte/dospělé osoby s PAS v konkrétní situaci, ale také porozumět svým vlastním reakcím.

Projekt „Česká verze SIMPLE STEPS – pomoc pro rodiny dětí s PAS“ realizuje Česká odborná společnost aplikované behaviorální analýzy ve spolupráci s irskou organizací PEAT, obecně prospěšnou společností Velvet Smile a celé řady profesionálů a dobrovolníků.

Tento projekt vznikl za finančního přispění Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky.

Rodinám dětí, které prošly včasným záchytem v rámci preventivních prohlídek v ordinacích PLDD s výsledným podezřením na výskyt PAS a jsou pojištěnci VZP ČR poskytne ČS ABA přístupový kód k materiálům SIMPLE STEPS zdarma.

Sledujte informace na www.csaba.cz  , dotazy směrujte na info@csaba.cz

Ochutnávka SIMPLE STEPS ZDE